Nőkről/nőktől : Jó is az önsajnálat! (Magyarázatok, mentegetőzések) |
Jó is az önsajnálat! (Magyarázatok, mentegetőzések)
Adry 2005.04.17. 10:10
Ügyetlen vagyok. Lehetnék okosabb is. Nem vagyok egy szépség. Befejezted? Akkor kezd el erősíteni az önbizalmadat. És élvezni fogod azt, ami miatt szenvedtél. Segítségül íme mentegetőzési útmutatónk, őszinte és megbántott nők számára.
- Sokat híztam Az elhízásért felelős gének első mutációját az egereknél 1994-ben, az embereknél 1997-ben fedezték fel. Genetikai hiányra utal, már ami a leptin nevû hormont illeti. Ez az étvágy szabályozását ellátó központi idegrendszerre hat. Egyébként a tudomány is segítségünkre siet a mentegetõzéshez: amióta az ember két lábra állt, hajlamos az elhízásra, mert kevesebbet mozog, mint négykézláb.
- Kihagytak a buliból Minden zártkörű csapat érdeke az, hogy fenntartsa saját szerkezetét, azaz ne adjon lehetõséget az egyéni kibontakozásra. Ugyanis ezt a közösség sínylené meg. Minden társaságnak sajátos arculata és viselkedése van. A többiekrõl alkotott világos vélemény tükörként állna elõttük, kegyetlenül szembe kellene nézniük a valósággal. Ha az igazat mondjuk, ez sokba kerül nekik.
- Inni kezdtem A bor nagyon kevés (70/l) kilokalóriát tartalmaz. Napi egy pohár elfogyasztása 10 százalékkal megnöveli a várható életkort, a nõknél nyolc évvel. Ráadásul csökkenti a szív- és érrendszeri, valamint a rákos megbetegedések kockázatát.
- Kirúgtak a munkahelyemről Az elbocsátással való, akár kimondatlan fenyegetés a munkahelyi kínzás egyik módja. Amióta megjelent a pszichoterrornak ez a formája, jócskán megnõtt a háziorvosok munkája. A bérből élők 60%-a (1991-ben még csak 40%-a) fél az elbocsátástól vagy a rosszul végzett munkáért járó szankcióktól, 30%-uk feszült helyzetben él és dolgozik.
- Újra cigizem Nincs nap, hogy a sport világában ki ne törne valamilyen (kábítószer-, pénz-, bunda-) botrány. A következmények: sérülések, ideg-összeroppanás, anyagi csõd, megvetés, depresszió, öngyilkosság, gyanús halálesetek. Kis túlzással az otthon ülők, a sportot nem kedvelők, a dohányzók egészséges lelkületû embereknek számítanak.
- Megcsaltam a szerelmem A párkapcsolat nagyon veszélyes: elszakadás a külvilágtól, otthon-ülés, stb. Idõnként ki kell törni ebbõl a csigaházból, ez az egyéni menekülés egyetlen lehetõsége.
- Mindenkivel lefekszem Szürke életünkben az ágyban érzett heves élvezet a sűrített és intenzív élet szigetecskéje. A szexuális aktus során endorfin és egyéb hormonok termelõdnek, melyek agyra gyakorolt kémiai hatása megegyezik a kábítószerekével - ugyanolyan függőségi viszony létrejöttét eredményezi. Ez viszont nem olyan veszélyes, mint a valódi kábítószerek, sõt.
- Főnököm a szeretőm Ennél jobb nem is lehetne. Megvédendő, születendő gyermekünk számára a legjobb férfit céloztuk meg. Szép, okos, mûvelt, erõs, bátor, gazdag, és jó kapcsolatai vannak.
- Szórom a pénzem A mai világban, amikor a játékszenvedély és a kábítószer az úr, a vásárlási szenvedély valóságos megkönnyebbülésnek számit. Egy vásárló pénzköltés pillanatában érzett mámorát nem is lehet hasonlítani egy kaszinójátékos kínzó félelméhez.
- Elhagytam a férjem Korunkat a párkapcsolatok instabilitása jellemzi. Egyre több a válás. Az elvált nõk jelentõs szerepet töltenek be a „gazdasági fellendülés” folyamatában. Hasonlítsuk csak össze: a férjezetthez képest egy partnert keresõ nõ mennyivel többet fogyaszt – benzin, ruhák, kozmetika, fodrász, színház, mozi, diszkó, testépítõ szalonok, kultúra.
- Falom a csokoládét A csoki sok vasat, magnéziumot és foszfort tartalmaz. A világon minden negyedik nõ vashiányban szenved. Ez különösen igaz a serdülõkre, a terhes nõkre, valamint mindenkire a menstruációs idõszakban. A magnézium nagyon fontos az idegrendszer jó mûködése, a növekedés kiegyensúlyozottsága, a szívritmus szabályozása (hosszabb orgazmus!) szempontjából.
|