Hajanalízis
Adry 2005.03.04. 23:00
Ahhoz, hogy megtudd, milyen a hajtípusod, ki kell választanod egy vastagabb tincset, és fel kell tekerned egy sütővasra. Öt másodperc elteltével engedd el a tincset.
Ha a tincs:
- rögtön kirúgja magát egyenesre - vékony szálú - enyhén hullámos marad - közepesen erős - göndör marad - erős szálú
Vékonyszálú, egyenes haj
Ebből a típusból vágással hozhatod ki a legjobb és legtartósabb frizurát. A tépett hajvágás dúsabbá, erőssebbé és jobban formázhatóvá teszi a hajat. Természetesen ez nem azt jelenti, hogy otthon azonnal neki kell esni a tincseidnek. A hajkurtítást és fazonírozást midig szakemberre kell bízni. Egyenes hajra soha ne tegyél sok hajformázót, mert lelapítja, "lehúzza" a tincseket.
Közepesen erős, hullámos haj
A hullámos, göndör haj nagy előnye, hogy többnek látszik, mint az egyenes. Általában erősebb szálú, és a tartása is jobb. A formázószerek túlzott használata itt sem ajánlott, és a gyakori, durva fésülés is tönkreteheti a tincseket. A hullámok kisimulhatnak, a haj törékeny, szálkás (seprűhaj) és nehezen kezelhető lesz. Hajszárításkor ne használj fésűt (maximum a ritka fogú fésű jöhet szóba), hanem az ujjaiddal válaszd szét a fürtöket. Ha göndör, de vékonyszálú a hajad, akkor inkább egy rövidebb fazont vágass magadnak. Így a frizurát nem húzza le a súlya, és a hullámok is érvényesülhetnek.
Erős, vastag szálú haj
Ha erős szálú a hajad, röviden és hosszan is hordhatod. Azt azonban tudnod kell, hogy a hullámok egy hosszabb frizuránál jobban kijönnek. A "drótfrizura" hátránya, hogy nehezen engedelmeskedik a fésűnek és a hajkefének. A tincsek megszelídítésére használj bátran különböző formázószereket.
|