Az emlékező test és lélek
Adry 2004.12.27. 01:09
A múltba való visszatéréskor kiderül, hogy valamilyen elintézetlen, lezáratlan ügy a reinkarnáció célja. Egy kapcsolat lezárása, egy hivatás befejezése stb. A második legáltalánosabb ok az, hogy az emberek szellemi fejlődésre vágynak, a tanulás kiteljesedésére. Más esetekben arra is szolgálhat az inkarnáció, hogy saját magunk vagy mások elől elrejtsük az igazságot..
Az emlékezés
A tudósok szerint a memória agyi funkció. A reinkarnáció vizsgálatakor ez megkérdőjeleződik. Itt inkább tudati funkciónak tűnik, a tudat pedig nem fizikális jellegű. Az agy nem csak a koponyában létezik, hanem az egész lélekre kiterjed. Akiknek halálközeli vagy testenkívüli élményük volt állítják, hogy a tudatosság vagy az emlékezet nem csak a testre terjed ki. A testen kívüli élmények akkor jelentkezhetnek, amikor valaki alszik. A tudat utazásra indul és maga mögött hagyja a testet. A test és a tudat között egy fényzsinor az összekötő kapocs, ez a halál pillanatában elszakad. A testen kívüli élményt elő lehet idézni, de tudattalanul, álmunkban is előfordulhat. Az emlékezés tudati funkción kívül, van egy fizikális hely az agyban, amely pld. az előző életek emlékeit tartalmazza, ez az agy legősibb részében található.
A test emlékei
Úgy látszik, hogy magának a testnek is megvan a saját emlékezete: az eltemetett traumák, drámai élmények újra életre kelhetnek reflexológiai terápiákkal és masszázzsal. Felszínre kerülnek a régi érzelmek, feloldódik a feszültség. Ha például valakinek megmasszírozzák a vállát, akkor azzal gyerekkori emlékeket hívhatunk elő, vagy régi korok emlékét ( gyermekkori sérülés, egy régi csata, amelyben ez a váll megsérülhetett ).
A lélek filozófiái
A keleti filozófiában a tudat egy sokkal egyetemesebb, felülről szervezettebb erővel rendelkezik. Nyugaton és főleg napjainkban a psziché váltja fel a lélek jelentőségét. A psziché a belső életünkhöz tartozik, de ez a belső élet sok ember számára, inkább pszichoanalitikus, mintsem lélek által vezérelt. Ezzel szemben keleten az emberek, tudati, szellemi lények. A szellemi lény több szellemet foglal magába, illetve a tényleges testet is. Néhány keleti filozófia az örök atomot, az anyag egy tényleges részét képzeli, mely egyik testből a másikba vándorol.
A korábbi életünk átélése krónikus betegségek gyógyírjaként szolgálhat, megszabadíthat fóbiáktól és friss gondolkodást nyújthat nekünk.
|