Kézápolás a fagyban
2006.03.04. 01:04
Kézfejünk vékony bőre és körmeink állapota sok mindent elmondanak rólunk: könyörtelenül elárulják a korunkat, utalnak az életmódunkra és rávilágítanak lelki világunkra. Éppen ezért fontos a gondos ápolásuk - különösen télvíz idején.
A kézfej korán öregedő bőrének a mindennap elvégzett házimunka mellett nyáron az erős UV-sugárzás, télen a hideg a legádázabb ellensége. A hideg évszakban a kéznek több zsiradékra van szüksége, ezért fontosak ilyenkor a glicerintartalmú krémek. A napjainkban kapható regeneráló kézápolók még a repedezett, kiszáradt bőrt is gyorsan rendbehozzák, ezért érdemes kipróbálni őket. Télen az az első és legfontosabb, hogy a nedves kezet szárazra töröljük, és a lakásból kilépve növényi kivonatokat tartalmazó, E- és A-vitaminban gazdag krémet masszírozzunk a bőrbe. Ettől nem ragadunk, ugyanakkor a körmöt is megvédhetjük a töredezéstől, és kezünk egész nap finom, bársonyos lesz.
Hetente egyszer tartsunk "olajos estét": melegítsünk kis lábaskában napraforgó, olíva vagy kukoricaolajat. A tűzhelyről levéve mártsuk bele a kezünket (vagy finom ecsettel vigyük fel a bőrre). 3-4 perc eltelte után gyengéden masszírozzuk el, végül itassuk fel a felesleget!
Kevesen tudják, hogy a szűk kesztyű milyen sokat árthat a hidegben. Télen amúgy is lelassul a vérkeringés, és ezt a fél vagy egy számmal kisebb kézvédő tovább csökkentheti. Lilás elszíneződés, fokozottabb ráncosodás, súlyos esetben fagyási sérülés is jelentkezhet. Aki teheti, a házimunkához használjon gumikesztyűt, amelyet felvétel előtt hintőporozzon be, így még a gumi kissé szárító hatásától is megóvhatja érzékeny kezét.
A kéz ékessége: a köröm A műkörmök soha nem látott sikerüket élik, ami érthető, hisz segítségükkel mindig ápolt, és esztétikus lehet a kezünk. Az új technológiáknak köszönhetően teljesen természetes köröm is készíthető. A formák, az anyagok és a lakkok tekintetében pedig csak a képzelet szabhat határt.
Az alábbiakból megtudhatod, hogyan hozhatod csúcsformába természetes körmeidet, és hogyan őrizheted meg tartósan ápoltságukat.
1. Köröm és bőr: A körmön levő bőrt toljuk hátra gyengéden. A manikűrpálcika segítségével kiegyenlíthetjük a nem egyformán nőtt bőrt a köröm mentén. Kaphatóak pálcikák rózsafából, de gumiból is. Ha már elszarusodott ez a bőrréteg, fel kell puhítanunk, körömbőr-eltávolító zselével. Nyaraláskor ajánlatos magunkkal vinni körömágystiftet is, használata egyszerű és gyors.
2. Reszelőarzenál: A körömreszelők gondoskodnak a tökéletes polírozásról - feltéve, ha a reszelő megfelel a körömtípusnak. Döntő fontosságú a polírozó szemcséssége - minél több szemcsét tartalmaz, annál finomabb a reszelő. A túl puha, érzékeny körmökhöz a különösen finom szemcséjű, üveges körömreszelőket ajánljuk. A normál, erős körmökhöz a homok szemcsés reszelők alkalmasak. A töredező körmökhöz pedig az ásványokat tartalmazó reszelők felelnek meg. A végén a polírozó gondoskodik a körmök csillogásáról.
3. A vágás technológiája: A körömcsipeszt és a körömvágó ollót válasszuk elsőként, ha nincs túl sok időnk a körömreszelésre. A választék széleskörű; a mulatságos design-csipesztől a balkezeseknek kialakított ollókig terjed. Azok, akik előbb körmöt vágnak, s csak azután akarnak a reszelővel simára csiszolni, válasszák a különféle manikűrszetteket.
4. Minden az ápoláson múlik: A kéz bőre vékonyrétegű, és kevesebb faggyúmiriggyel rendelkezik, mint a test többi részén. Ezen kívül erős használatnak van kitéve: gyakorlatilag folyamatosan fény és egyéb terhelések érik. Hallottad már, hogy a kézmosás nemcsak a szennyeződést, hanem a védő zsírréteget is eltávolítja? Használj intenzív ápoló kézkrémet, ami visszaadja a bőr elveszített nedvességét, puhává, simává teszi, és ezáltal megőrzi rugalmasságát.
|